03.05.2024

Судитимуть киянку, яка за 6000 доларів США обіцяла знайомому організувати виїзд за кордон як волонтеру

              

Оболонської окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно 45-річної киянки за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
 
Підозрювана обіцяла посприяти у фіктивному оформленні чоловіка як волонтера у благодійній організації, що отримує гуманітарну допомогу із закордону. Вона обіцяла домовитись про те, що благодійна організація подасть листа до обласної військової адміністрації з проханням погодити дозвіл на виїзд «волонтера» за межі України та посприяти у внесенні відомостей щодо нього у систему «Шлях». Також вона надавала інструкції як потрібно буде поводитись та що говорити при перетині кордону.
 
Вартість свої послуг жінка оцінила в  6000 дол. США.
 
За такою схемою підозрювана обіцяла переправити через державний кордон України 24-річного чоловіка, з яким раніше була знайома. Під час особистої зустрічі жінка роз’яснила процедуру оформлення документів, попросила надати їй копію паспорту, копію посвідчення водія, а також передоплату  у розмірі 4000. доларів США.
 
На пропозицію підозрюваної чоловік погодився та передав відповідні документи та грошові кошти у розмірі 4000 доларів США.
 
Пізніше жінка повідомила замовнику, що організація, яка мала оформити належні документи для безперешкодного перетину кордону, поки не має можливості це зробити, тому гроші та копії документів вона передала іншим особам з метою швидшого дозволу на виїзд.
 
Наразі обвинувальний акт скеровано до Оболонського районного суду міста Києва для розгляду по суті. Обвинувачена перебуває під домашнім арештом.
 
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
 
Матеріали відносно невстановлених осіб, з якими підозрювана діяла за попередньою змовою, виділено в окреме провадження, досудове розслідування триває.
 
Досудове розслідування здійснюється слідчими Оболонського УП ГУНП у місті Києві за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 453