16.05.2024

Прокуратура вимагає повернути столиці земельні ділянки природно-заповідного та водного фондів на Жуковому острові

                            

Спеціалізована екологічна прокуратура вимагає повернути територіальній громаді міста Києва земельні ділянки загальною площею 0,567 га, що знаходяться на Жуковому острові та належать до земель природно-заповідного та водного фондів.
 
За зверненням Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради Спеціалізованою екологічною прокуратурою встановлено, що у 2009 році рішеннями Київської міської ради ряд земельних ділянок на Столичному шосе у місті Києві передано у приватну власність фізичним особам для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
 
Однак, ці земельні ділянки розташовані в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків», створеного у 1999 році рішенням Київської міської ради, і належать до земель водного та природно-заповідного фондів, будівництво на яких заборонено законом.
 
З метою поновлення прав територіальної громади столиці та припинення незаконного використання екологічно цінних земель прокуратура звернулась до суду із позовами до фізичних осіб, у тому числі громадянина російської федерації, про повернення територіальній громаді столиці цих земельних ділянок.
 
Судом відкрито провадження у 5 справах за позовами прокурора.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури
 

кількість переглядів: 510