28.05.2024

Завдяки позову прокуратури власник уклав охоронний договір на будівлю на Андріївському узвозі 18, що є пам’яткою архітектури

                    

У ході реалізації конституційних повноважень Київською міською прокуратурою виявлено факт тривалого невиконання власником пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення на Андріївському узвозі, 18 у місті Києві вимог законодавства про охорону культурної спадщини щодо укладення охоронного договору на вказану пам’ятку.
 
При цьому, вказаний Прибутковий будинок 1891 року зведений за проектом відомого Київського архітектора Андрія - Фердінанда Краусса, розташований на червоній лінії забудови однієї з найдавніших вулиць міста, на території пам’ятки містобудування національного значення «Замкова гора – Андріївський узвіз» IX-XIII.
 
Рішенням Київського окружного адміністративного суду позов прокурора про зобов’язання власника укласти охоронний договір на вказану пам’ятку з уповноваженим органом охорони культурної спадщини - задоволено.
 
У ході контролю за виконанням вказаного судового рішення Київською міською прокуратурою з’ясовано, що власником укладено охоронний договір.
 
Крім того, наразі новий власник зазначеної пам’ятки зобов’язався провести невідкладні протиаварійні та ремонтно-реставраційні роботи на ній.
 
Пресслужба Київської міської прокуратури

кількість переглядів: 259