03.10.2024 Протидія домашньому насильству у співпраці з громадським сектором є одним з пріоритетів в діяльності столичних правоохоронців
У Київській міській прокуратурі за участі представників громадських організацій, профільних департаментів КМДА, Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, працівників патрульної поліції, слідчих, дізнавачів обговорили шляхи взаємодії та проблемні питання у сфері протидії домашньому насильству.
Як наголосив заступник керівника Київської міської прокуратури, протидія домашньому насильству Генеральним прокурором визначена одним із пріоритетних напрямків діяльності правоохоронців. Наразі воєнний стан в країні, велика кількість внутрішньо переміщених осіб в столиці, тощо створюють нові виклики в роботі на вказаному напрямку та потребують зміни підходів та якості.Спільна робота учасників зустрічі сприятиме підвищенню її ефективності.
Статистичні відомості у сфері протидії домашньому насильству свідчать про пониження латентності цієї категорії правопорушень. Цього року вже зареєстровано понад 7 тисяч заяв і повідомлень про факти домашнього насильства, що свідчить про підвищення довіри жертв таких злочинів до відповідних служб та органів та віру в отримання належного захисту.
Цьогоріч, у понад 80% таких звернень щодо домашніх кривдників винесено термінові заборонні приписи, якими обмежено спілкування кривдника із жертвою чи перебування в одному приміщенні.
Столичними правоохоронцями упродовж першого півріччя 2024 року розслідувалось 213 кримінальних проваджень, пов’язаних з домашнім насильством.
Найчастіше жертвами домашнього насильства стають жінки та діти, ще 20% - люди похилого віку, 12% – це чоловіки. Незалежно від гендеру та віку, усі вони потребують допомоги і захисту.
Керівник Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству розповіла, що в поточному році до кімнат кризового реагування вже звернулось 118 людей проти 215 за весь 2023 рік.
Представники громадського сектору повідомили про наявні позитивні кейси і напрацювання у взаємодії з правоохоронцями та проблемні питання, які потребуються спільних зусиль для їх подолання.
Підбиваючи підсумки зустрічі, учасники наради домовились про подальшу співпрацю, обмін інформацією для покращення взаємодії і забезпечення комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства, що сприятиме зниженню його латентності та своєчасному запобіганню.
Пресслужба Київської міської прокуратури
|
кількість переглядів: 296 |